Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Інтерв`ю


Інтерв`ю
Питання щодо вакцинації проти туберкульозу Друк
Головна сторінка - Інтерв`ю
Четвер, 05 січня 2012, 14:05

Питання щодо вакцинації проти туберкульозу

Роз’яснення за результатами Всеукраїнської розширеної наради фахівців з імунопрофілактики

 

-  Чи однакові штами мікобактерій туберкульозу циркулюють в Україні та Європі? Якщо різні, то чи ефективна вакцина європейського виробника?

-  За твердженням ВООЗ, доведеної переваги між існуючими штамами БЦЖ не існує. В Україні протягом останніх 3-х років застосовувався як Данський штам вакцини, так, і штам Росія.

 

-  Чи будуть в Україні використовуватися тести для туберкулінодіагностики („Діаскинтест")?

-  В Україні туберкулінодіагностика залишається основним методом раннього виявлення туберкульозу у дітей. У 2010 р. зареєстрований новий більш чутливий та специфічний препарат для діагностики туберкульозу - алерген туберкульозний рекомбінантний („Діаскінтест"), який вже використовувався в дитячих туберкульозних клініках Києва, Харкова та Херсона).

 

-  До якого віку проводиться туберкулінодіагностика?

-  Туберкулінодіагностика сьогодні проводиться дітям до 18 років.

 

-  Чи можна проводити щеплення вакциною БЦЖ дітям у 8-9 років, якщо вони не отримали їх у 7 років згідно Календаря?

-  Як правило, дітей, які не були з будь-яких причин ревакциновані БЦЖ в 7 років, щеплять протягом наступного року. Випадки ревакцинації в більш старших вікових групах виняткові та вирішуються з урахуванням епідпоказань. Перед проведенням щеплення проводиться туберкулінодіагностика. Ревакцинація здійснюється при умові негативної реакції на пробу Манту.

Тубінфікування та перенесений туберкульоз є протипоказанням для ревакцинації.

 

-  До якого віку можна проводити вакцинацію проти туберкульозу, якщо в пологовому будинку не проведено вакцинацію, при негативній пробі Манту?

-  Якщо не було проведено щеплення БЦЖ за віком (3-5 доба життя), його слід провести якомога швидше. Коли дитина не щеплена з якихось причин , в умовах епідемії слід провести щеплення. Обов'язковою умовою є відсутність протипоказань до щеплення та негативна реакція на пробу Манту. За необхідністю, перед щепленням БЦЖ можлива консультація дитини у дитячого фтизіатра.

 

-  Хто закуповує туберкулін для постановки проби Манту - держава чи ЛПЗ?

-  З 2012 р. планується закупівля туберкуліну за рахунок місцевих бюджетів. Для отримання інформації щодо питань, пов'язаних із забезпеченням областей туберкуліном, слід звертатися до Державної служби протидії ВІЛ/СНІДУ та іншим соціально-небезпечним хворобам МОЗ України.

 

-  Чи дозволено проводити доохоплення щепленнями дітей вакциною БЦЖ SSI (Данія) на дільницях відповідно з останніми листами МОЗ?

-  Якщо дитина не була щеплена в пологовому будинку за віком через відсутність вакцини БЦЖ, не має протипоказань для щеплення, можливе проведення щеплення вакциною БЦЖ SSI.

 

 -  Чи робитимуть дитині БЦЖ вдруге, коли немає рубчика після першого щеплення?

-  Якщо достовірно відомо та документально підтверджено, що дитина щеплена БЦЖ, повторне щеплення не проводять при позитивному або сумнівному результаті проби Манту. В іншому випадку - так.

 

 

 
Суїцид – німе волання про допомогу Друк
Головна сторінка - Інтерв`ю
Четвер, 09 вересня 2010, 15:01

10 вересня - Всесвітній день попередження самогубств

Інтервю заступника головного лікаря Криворізького психоневрологічного диспансеру Яківця Олександра Олеговича напередодні Всесвітнього дня запобігання самогубствам – 10 вересня 2010 р.

За оцінками ВООЗ, щорічно 900 000 осіб закінчують життя самогубством. Це означає, що кожні 40 секунд у світі відбувається самогубство. Самогубства входять до числа трьох основних причин смерті людей у віці 15-44 років у всьому світі. На думку експертів ВООЗ, самогубства забирають більше життів, ніж всі війни, терористичні акти та локальні конфлікти разом узяті. Причому на відміну від воєнних конфліктів, які можна попередити або врегулювати мирним шляхом, усунути причини самогубcтв на політичному рівні практично неможливо.

 

Детальніше...
 
"Найголовніше зараз — навчити людей мити руки протягом дня" Друк
Головна сторінка - Інтерв`ю
Вівторок, 10 серпня 2010, 14:18
Головний державний санітарний лікар Сергій Риженко про те, як вберегтися від наслідків спеки 

Головний державний санітарний лікар Сергій Риженко повідомив, що в Україні зростає кількість людей, які звертаються за медичною допомогою через спеку. У більшій мірі страждають мешканці південних і східних областей, де важко сховатися від пекучого сонця. Про можливі наслідки нинішньої спекотної погоди, а також про те, як правильно захистити себе від спеки, Сергій Риженко розповів кореспонденту "Ъ".

- Сергію Анатолійовичу, чи можна стверджувати, що в цьому році наслідки спеки для громадян будуть найбільш важкими?

- Навряд чи. З перевищенням температурних максимумів нехай розбираються вчені, а медики стикаються з наслідками спеки щорічно. Єдине, що змінилося в останні роки - пік спекотної погоди зміщується з липня на серпень. Але проблеми в нас залишаються ті ж самі, що й колись. Можна сказати, що в нинішньому році ситуація навіть покращилася, оскільки про спеку дуже багато говориться, люди попереджені і вже знають, як себе захистити.
Детальніше...
 
Чому грудне вигодовування є таким важливим? Друк
Головна сторінка - Інтерв`ю
Вівторок, 03 серпня 2010, 15:26

Інтервю з головним міським неонатологом

Шелевицькою Вікторією Анатолієвною

 

-          В пологових відділеннях нашого міста 95% породіль годують своїх дітей 

грудьми. На жаль, не всім вдається зберегти грудне вигодовування на рік і більше, як радять зараз спеціалісти. Чому це так важливо?

 

Переваг грудного вигодовування більше, ніж переваг просто вигодовування

дитини грудним молоком. Грудне вигодовування зберігає здоров’я матері і допомагає всій родині емоційно та економічно.

 

Переваги грудного молока, отриманого дитиною:

·         Молоко містить поживні речовини, необхідні дитині;

·         Воно легко засвоюється і ефективно використовується дитячим організмом;

·         Воно захищає дитину від інфекції.

Всі інші види молока розрізняються за складом і вони не такі корисні для дитини.

 

Переваги грудного вигодовування:

·         Воно дешевше, ніж штучні суміші;

·         допомагає матері і дитині «поєднатися» - тобто, розвиває тісні взаємовідносини любові;

·         допомагає розвитку дитини;

·         запобігає наступній вагітності;

·         охороняє здоровя матері: допомагає матці повернутися до нормального розміру. Це сприяє зменшенню кровотечі і попереджає анемію. Грудне вигодовування знижує ризик виникнення раку яєчника і молочної залози у матері.

 

Детальніше...
 
ПРАВДА І МІФИ ПРО КОНТАЦЕПТИВНІ ТАБЛЕТКИ Друк
Головна сторінка - Інтерв`ю
Четвер, 08 липня 2010, 10:02

ПРАВДА І МІФИ ПРО КОНТАЦЕПТИВНІ ТАБЛЕТКИ

Інтервю з головним експертом акушером-гінекологом

управління охорони здоровя виконкому Криворізької міської ради Желязковою Тетяною Леонідівною

 

В Україні щороку біля 200 тисяч жінок ідуть до лікаря, аби перервати небажану вагітність. Це один з найвищих показників в Європі... Спільними зусиллями медичних працівників, фармацевтів і освітян кількість абортів в Кривому Розі значно скоротилася. Проте за данними міського центру планування сімї останніми роками темпи цього скорочення зменшилися. Чому аборт залишається основним методом контрацепції для жінок Кривого Рогу? Причини різні та дуже індивідуальні: банальна нестача коштів на регулярну контрацепцію, неосвіченість з питань контрацепції, неякісні пігулки, вжиті за порадою подруги…

Минулого тижня в міському клінічному пологовому будинку № 1 лікарі акушери-гінекологи професійно обговорювали практичний досвід та сучасні наукові рекомендації щодо застосування засобів запобігання небажаній вагітності. Не лише жінкам, а й відповідальним чоловікам цікаво було б довідатися про деякі висновки цього зібрання.

 

Детальніше...
 
Анемія – як попередити, виявити, лікувати Друк
Рейтинг: / 3
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Інтерв`ю
Понеділок, 05 липня 2010, 14:21


Інтерв’ю з головним міським гематологом, завідуючим гематологічним відділенням міської лікарні № 4 Дрегваль Віктором Пилиповичем

 

Детальніше...
 
Інтерв'ю з Міністром охорони здоров'я України Зіновієм Митником Друк
Головна сторінка - Інтерв`ю
Вівторок, 22 червня 2010, 11:42

Міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник про проблем галузі

 

Детальніше...