Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Інтерв`ю -> Питання щодо вакцинації проти туберкульозу


Питання щодо вакцинації проти туберкульозу Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Інтерв`ю
Четвер, 05 січня 2012, 14:05

Питання щодо вакцинації проти туберкульозу

Роз’яснення за результатами Всеукраїнської розширеної наради фахівців з імунопрофілактики

 

-  Чи однакові штами мікобактерій туберкульозу циркулюють в Україні та Європі? Якщо різні, то чи ефективна вакцина європейського виробника?

-  За твердженням ВООЗ, доведеної переваги між існуючими штамами БЦЖ не існує. В Україні протягом останніх 3-х років застосовувався як Данський штам вакцини, так, і штам Росія.

 

-  Чи будуть в Україні використовуватися тести для туберкулінодіагностики („Діаскинтест")?

-  В Україні туберкулінодіагностика залишається основним методом раннього виявлення туберкульозу у дітей. У 2010 р. зареєстрований новий більш чутливий та специфічний препарат для діагностики туберкульозу - алерген туберкульозний рекомбінантний („Діаскінтест"), який вже використовувався в дитячих туберкульозних клініках Києва, Харкова та Херсона).

 

-  До якого віку проводиться туберкулінодіагностика?

-  Туберкулінодіагностика сьогодні проводиться дітям до 18 років.

 

-  Чи можна проводити щеплення вакциною БЦЖ дітям у 8-9 років, якщо вони не отримали їх у 7 років згідно Календаря?

-  Як правило, дітей, які не були з будь-яких причин ревакциновані БЦЖ в 7 років, щеплять протягом наступного року. Випадки ревакцинації в більш старших вікових групах виняткові та вирішуються з урахуванням епідпоказань. Перед проведенням щеплення проводиться туберкулінодіагностика. Ревакцинація здійснюється при умові негативної реакції на пробу Манту.

Тубінфікування та перенесений туберкульоз є протипоказанням для ревакцинації.

 

-  До якого віку можна проводити вакцинацію проти туберкульозу, якщо в пологовому будинку не проведено вакцинацію, при негативній пробі Манту?

-  Якщо не було проведено щеплення БЦЖ за віком (3-5 доба життя), його слід провести якомога швидше. Коли дитина не щеплена з якихось причин , в умовах епідемії слід провести щеплення. Обов'язковою умовою є відсутність протипоказань до щеплення та негативна реакція на пробу Манту. За необхідністю, перед щепленням БЦЖ можлива консультація дитини у дитячого фтизіатра.

 

-  Хто закуповує туберкулін для постановки проби Манту - держава чи ЛПЗ?

-  З 2012 р. планується закупівля туберкуліну за рахунок місцевих бюджетів. Для отримання інформації щодо питань, пов'язаних із забезпеченням областей туберкуліном, слід звертатися до Державної служби протидії ВІЛ/СНІДУ та іншим соціально-небезпечним хворобам МОЗ України.

 

-  Чи дозволено проводити доохоплення щепленнями дітей вакциною БЦЖ SSI (Данія) на дільницях відповідно з останніми листами МОЗ?

-  Якщо дитина не була щеплена в пологовому будинку за віком через відсутність вакцини БЦЖ, не має протипоказань для щеплення, можливе проведення щеплення вакциною БЦЖ SSI.

 

 -  Чи робитимуть дитині БЦЖ вдруге, коли немає рубчика після першого щеплення?

-  Якщо достовірно відомо та документально підтверджено, що дитина щеплена БЦЖ, повторне щеплення не проводять при позитивному або сумнівному результаті проби Манту. В іншому випадку - так.