Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Заборона куріння кальяну в ресторанах Кривого Рогу


Заборона куріння кальяну в ресторанах Кривого Рогу Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Середа, 02 серпня 2017, 12:51

Заборонити куріння кальянів у приміщеннях ресторанного бізнесу – таке рішення прийняли 21 липня на спільному засіданні міських робочих груп з питань обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, функціонування об’єктів бізнесу за напрямом соціально-економічного захисту найманих працівників.


kalian

 

В Україні діє закон про заборону куріння в громадських місцях. У барах і ресторанах його здебільшого дотримуються, однак проблема з курінням кальяну все ще залишається.

 

Світовий досвід доводить, що наслідок заборони куріння у громадських місцях – це зниження поширеності в країні гострих серцево-судинних захворювань на 20-40%. В Україні за даними Державної служби статистики, позитив у виконанні закону про заборону куріння проявився не лише у зменшенні куріння в закладах, а й в зменшенні українцями споживання тютюнових виробів на 15%.Ще 5 чи 10 років тому куріння кальяну було екзотичним заняттям і асоціювалося лише з країнами Сходу. Але пройшло не так багато часу, і лікарі б’ють на сполох: куріння кальяну таке ж шкідливе, як і куріння сигарет. Воно призводить до багатьох хвороб і негативно впливає на організм. 

Однак, за даними соціологів, лише третина українців вважає, що куріння кальяну може викликати хвороби. 

Шкода від кальяну

Яблучний, полуничний, вишневий, кокосовий, асорті, з пелюстками троянд… На коньяку, на молоці, на шампанському, на воді…Кальян в останні 10 років перестав бути для України східною екзотикою.

Куріння кальяну шкодить здоров’ю не менше, ніж інші способи вживання тютюну. І страждають не тільки курці кальяну, а й ті, хто перебуває поруч.

Тютюновий дим складається з газу та дрібних часток, які вдихають. У кальяні тютюновий дим проходить через воду. Вода в кальяні фільтрує частки, але не фільтрує газ. Проблема в тому, що запах тютюнового диму формують саме ці частки. І коли кальян курять, наприклад, у підвалі, то запаху не відчувається. Але насправді підвал наповнюється газом, у першу чергу – чадним. Бувають випадки запаморочень, насамперед, серед персоналу тих барів і кав’ярень, де курять кальяни.

Тим часом кальянові прихильники переконують: таке куріння псує легені набагато менше, ніж цигарки, люлька або сигари. Мовляв, дим тютюну в кальяні, проходячи через рідину в колбі, не просто стає ароматним. Він втрачає значну частину шкідливих смол та попелу. Все це завдяки рідині в кальяні, яка є фільтром. І взагалі, переконують «кальянофіли», дим тут на 95% складається з пари – це не дим цигарок! 

Але ж при такому курінні є ризик гепатиту, пародонтозу (захворювання, що вражає тканин навколо коренів зубів) і туберкульозу. В арабських країнах, за даними досліджень ВООЗ, 17% людей, які недавно отримали діагноз туберкульоз, захворіли саме через спільне куріння кальяну. Якщо люди, що зібралися покурити кальян, і міняють мундштук (у кожного є свій), то воду вони зазвичай не міняють. Якщо цей кальян уже покурила хвора на туберкульоз людина, то тоді саме через це відбувається зараження. Є також випадки зараження на гепатит. А через те, що цей мундштук годинами тримають у роті, може розвиватися і пародонтоз.

Люди захоплюються кальяном, не знаючи, на що йдуть. Бо на кожній пачці цигарок можна прочитати, чим загрожує їх куріння, і людина робить затяжку більш-менш усвідомлено. А про куріння кальяну правду знають далеко не всі. Лише 31 % опитаних вважає, що куріння кальяну призводить до серйозних захворювань. Як бачимо, в цьому питанні інформованість населення значно менша, ніж відносно куріння тютюну.

Куріння будь-яких тютюнових виробів – сигар, сигарет, люльок, кальянів є однаково шкідливим. Пропонуємо всім припинити вживання будь-яких тютюнових виробів.Довідково

ВООЗ: Дим кальяну містить багато тих самих шкідливих токсинів, що й сигаретний дим, і пов'язаний з раком легенів, захворюваннями органів дихання, низькою вагою при народженні та захворюваннями пародонту. За сеанс куріння кальяну курці можуть вдихати більше диму протягом тривалого періоду часу, ніж це трапляється при курінні сигарети. Також, внаслідок способу куріння, у тому числі глибини вдиху та довжини сеансу куріння, курці кальяну можуть поглинати більш високі концентрації тих же токсинів, які виявляються в сигаретному димі.

Кальян дим і рак

  • Деревне вугілля, яке використовується для підігріву тютюну у кальяні, підвищує ризики для здоров'я шляхом виготовлення диму, що містить високий вміст окису вуглецю, металів та хімічних речовин, що викликають рак.

  • Типове 1-годинне куріння кальяну включає в себе 200 вдихань, а середня сигарета - 20. Об'єм диму, який вдихають під час звичайного сеансу куріння кальяну, становить близько 90 000 мілілітрів, у порівнянні з 500 до 600 мілілітрами, які вдихають при курінні сигарети.

  • Використання кальяну становить серйозну потенційну небезпеку для здоров'я самих курців та інших людей, що піддаються виділеному диму.