Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Вірус Коксакі та інші ентеровіруси - реальність небезпеки


Вірус Коксакі та інші ентеровіруси - реальність небезпеки Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Середа, 16 серпня 2017, 13:46

   Про сезонне поширення ентеровірусних інфекцій, зокрема вірусу Коксакі, йшлося на прес-конференції головного лікаря інфекційної лікарні Олени Партоєвої та лікаря-епідеміолога Раїси Тітової в Криворізькому центрі здоров’я 16 серпня.

 

«Станом на серпень 2017 року в Кривому Розі виявлено 14 хворих з ентеровірусною інфекцією, - повідомила Олена Партоєва, - Частіше хворіють діти та молоді люди».

__

   Ентеровірусні інфекції викликають велику групу гострих вірусних захворювань з подібними механізмом розвитку та різним спектром клінічних ознак від безсимптомного перебігу до тяжкого ураження нервової системи та внутрішніх органів. В останні роки ентеровірусна інфекція в світі активізується. Географія її поширення охоплює і Україну. Ентеровіруси спричиняють до 33-65% усіх інфекцій, що супроводжуються гарячкою. Висока захворюваність обумовлена значним прошарком неімунного до ентеровірусів населення та тривалим (до 5 місяців) вірусоносійством.

 

   Симптоми: червоні висипи на слизовій рота, шкірі рук та ніг, температура до 39 градусів, біль у м’язах, головний біль, пронос, блювота, відслоювання нігтів.

_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

 

__copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

   Фактори ризику розвитку та тяжкого перебігу захворювання:

 

  • ранній вік дитини,
  • чоловіча стать,
  • порушення правил гігієни,
  • перенаселення житла,
  • низький соціально-економічний розвиток.

 

 

   Джерело хвороби – хвора людина або вірусоносій. Джерелами інфікування можуть бути фактори зовнішнього середовища: вода у водоймах, басейнах, вода для пиття.


   Механізм передачі – повітряно-крапельний або фекально-оральний, описані випадки вертикальної передачі від матері до дитини.


   Імунітет після перенесено захворювання тривалий – до декількох років.

   Вхідними воротами для інфекції є слизова оболонка травного тракту та епітелій дихальних шляхів. Проникнення ентеровірусів у слизову оболонку та їх первинне розмноження в ній призводить до збільшення  мигдаликів, регіональних лімфатичних вузлів. З подальшим поширенням вірусу в інші органи: печінку, селезінку, спинний мозок, лімфатичні вузли, -  може виникнути ураження нервової системи, серця, легень, підшлункової залози, нирок, м’язів, шкіри тощо. До процесу залучаються практично всі органи та тканини організму.

 

   Увага! Ентеровіруси як причина інфекційного орхіту займають друге місце після вірусу епідемічного паротиту. Захворювання зустрічається у хлопчиків пубертатного віку і протікає відносно доброякісно, але може закінчитися і розвитком азоспермії з подальшим безпліддям.

   Більшість випадків енетеровірусної інфекції протікає безсимптомно. Велика частина клінічно помітних проявів супроводжують респіраторні захворювання.

 

   Ентеровіруси можуть викликати:

  - потенційно тяжкі хвороби: серозні менінгіти, енцефаліти, гострі захворювання із паралічами, міокардити, гепатити, інфекції, які виникають у пацієнтів на тлі імунодефіцит них станів.

   - захворювання, які не становлять загрози для життя: гарячка, герпетична ангіна, плевродинія, геморагічний кон’юктивіт, фарингіт, діарея.

   

   Інкубаційний період (час від проникнення вірусу до появи симптомів) при ентеровірусній інфекції триває 3-6 днів. Виділення вірусу з дихальних шляхів триває 1- 3 тижні, з фекаліями – 7 – 11 тижнів з моменту інфікування.

 

   Профілактика неспецифічна: часте провітрювання, вологе прибирання, часте миття рук, дотримання правил видалення та знезараження нечистот, безпечні продукти, ізоляція хворого до окремої кімнати або в окремого боксу.

__copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

   Контактним особам можна запропонувати застосування препаратів інтерферонів, імуноглобулінів.

   Результат лікування в основному позитивний. В рідких випадках може розвинутись енцефаліт або менінгіт.

   Обов’язкова госпіталізація хворих із організованих дитячих колективів, працівників дитячих установ і з харчових підприємств. Дезінфекційні заходи аналогічні таким при поліомієліті.

 

   Лікар-епідеміолог Раїса Тітова докладно розповіла про історію виявлення вірусу Коксакі, сучасну класифікацію, циркуляцію та виявлення ентеровірусів. Рід Еnterovirus включає понад 100 небезпечних для людини вірусів. Вірус Коксакі названий як район Нью-Йорка, де цей збудник було вперше відкрито, – один з них. Можливе одночасне інфікування людини різними штамами ентеровірусів.

 

   За даними Криворізької вірусологічної лабораторії позитивних на ентеровіруси результатів у  навколишньому середовищі не виявлено.