Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Засідання медичної ради


Засідання медичної ради Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Середа, 30 серпня 2017, 13:12

   28 серпня на засіданні медичної ради головний міський фтизіатр Тетяна Борачук проаналізувала стан захворюваності на туберкульоз (ТБ) у Кривому Розі та завдання з поліпшення епідемічної ситуації.

stoptuberkulez

   За оцінками фахівців щорічно недовиявляется близько 25% хворих на ТБ, що створює резервуар ТБ-інфекції. Тому, як зазначив  заступник начальника управління охорони здоров’я Олександр Лук’яненко, принципово важливим є усунення недоліків в організації профілактичних оглядів і посилення уваги до мігрантів і колишніх в’язнів.

 

   Тетяна Борачук зосередила увагу наважливості інтегрованої пацієнт-орієнтованої профілактики:

-   систематичному відстеженні контактів і груп високого ризику,

-   забезпеченні доступу до ранньої діагностики всіх форм туберкульозу,

-  випробування на сприятливість лікарських засобів з використанням швидких тестів,

-  рівний доступ до якісного лікування та безперервного догляду за всіма людьми з туберкульозом, включаючи лікарсько стійкий туберкульоз,

-   підтримка пацієнта для полегшення дотримання режиму лікування.

співпраця з пацієнтами з ко-інфекцією ВІЛ\ТБ і управління супутніми захворюваннями,

-  управління латентною (прихованою) туберкульозною інфекцією та профілактичним лікуванням осіб з підвищеним ризиком і вакцинація проти туберкульозу.

 

   «Проблему, яка уже давно вийшла за межі медичної, можна вирішити лише задіявши усі ланки системи. Якщо ми якісно покращимо перепис населення та будемо відповідати не лише за громадня, які у нас прописані, а й за тих, хто прибуває на обмежений термін, показники поширеності туберкульозу знизяться,- сказала Тетяна Борачук.  - Адже тільки об'єктивні та достовірні статистичні дані можуть служити джерелом інформації для прийняття вірних управлінських рішень".

   В Україні розроблено нову Національну програму боротьби з ТБ на 2017-2021 рік, у основі якої План боротьби З ТБ ВООЗ на 2016 -2020 роки. Позитивним є посилення державного лідерства в сфері протидії епідемії туберкульозу. Запланована реформа фтизіатричної служби - частина загальної реформи системи охорони здоров'я.

 

   Фтизіатрична служба Кривого Рогу використовує національні протоколи з ТБ і ВІЛ у відповідності з міжнародними стандартами, політиками ВООЗ і доказової медицини. Розширено доступ криворіжців до якісних послуг щодо ТБ.

 

  Заступник начальника управління охорони здоров’я Олександр Лук’яненко підсумував: «Для усунення проблем, пов’язаних з туберкульозом, необхідно забезпечити реалізацію державної політики у сфері профілактики, своєчасного виявлення та лікування хворих шляхом об’єднання зусиль органів міської влади та громадськості».


   Інформацію про стан надання дерматовенерологічної допомоги в Кривому Розі зробив головний лікар Криворізького дерматовенерологічного диспансеру Іван Кулешов. Він відзначив за 2016 рік  зниження захворюваності на сифиліс на 48,3%, гонореї – на 19,4%, корости  - на 17,6%. Водночас за минулий рік на 41,4% зросла захворюваність на мікроспорію. Проте офіційні статистичні данні не відображають реальний стан захворюваності, оскільки не всі контакти реєструються, не всі хворі обстежуються та залучаються до лікування.

   Лікар акцентував увагу на шкоді самолікування, чому сприяє вільний продаж ліків та широкий доступ до соціальних мереж.

   Хвилює фахівців і зменшення кількості пацієнтів обстежених на гонорею методом засівів.

  Після закінчення літніх канікул, як правило, відбувається виявлення заразних шкірних захворювань під час медичних оглядів у організованих дитячих колективах. Важливо вчасно оглянути всіх дітей.

  Розглянуто пропозиції щодо організації інформаційно-просвітницької роботи з пацієнтами та стаціонарного лікування дітей з шкірними захворюваннями.