Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> 12 жовтня - Всесвітній день зору


12 жовтня - Всесвітній день зору Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 10:21

   У другий четвер жовтня щороку світова громадскість відзначає Всесвітній день зору, як привід нагадати про можливості профілактики сліпоти. В цей день у Кривому Розі традиційно організовують безкоштовні вимірювання очного тиску в місцях масового скупчення людей.

   За даними ВООЗ: 

 • У свті 39 мільйонів сліпих людей;
 • 80 відсоткам випадків сліпоти можна запобігти або вилікувати. Це 31,2млн.осіб, які є або стали сліпими в той час, коли цього можна було б уникнути;
 •  у світі проживає понад 135 млн людей з низьким зором;
 •  щороку кількість сліпих у світі зростає на 1-2 млн осіб;
 •  кожні 5 секунд втрачає зір одна доросла людина, а кожну хвилину – одна дитина;
 •  до 2020 року в світі буде жити 100 млн сліпих. 

 

4

 

   Зір – це одна з фізіологічних функцій, за допомогою якої людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ. Це необхідно для повноцінного існування та орієнтування людини, естетичного сприйняття світу та  реалізації прагнень.

   В Україні:

 • Інвалідність внаслідок патології органа зору посідає сьоме місце у загальній структурі інвалідності та складає 4%.
 • Серед первинних інвалідів по зору кожний п’ятий втратив зір внаслідок глаукоми. 
 • Близько третини сліпих та слабкозорих спостерігаються серед інвалідів з патологією сітківки.
 • Протягом останніх років погіршилася ситуація з захворюваністю на основні інвалідизуючих хвороб ока: глаукому, захворювання сітківки, атрофію зорового нерва. 
 • Щорічно реєструють понад 3 тис. нових випадків захворювань ока на кожні 100 тис. дорослого населення, близько 2 тис. з них потребують диспансерного нагляду.
 • Лікарі-офтальмологи щороку надають медичну допомогу майже 3,5 млн хворих із захворюваннями очей. У третини з них захворювання було зареєстровано вперше.
 • Потреба в офтальмологічній допомозі з року в рік зростає. Це зумовлено змінами в демографічній структурі суспільства. Зростання чисельності людей літнього та похилого віку вимагає відповідного спрямування діяльності лікарів-офтальмологів на профілактику вікових ускладнень та хвороб ока. 

   Доступність висококваліфікованої офтальмологічної допомоги в значній мірі визначає якість життя людини, оскільки забезпечує можливість збереження зору.

 

   Сьогодні вже нікого не дивує можливість добре бачити без окулярів після втручань при високій короткозорості та далекозорості. Це стало реальністю завдяки лазерним технологіям, можливості заміни кришталика через точкові проколи за 15-20 хвилин. Сучасна офтальмологія може вирішувати проблеми, які ще 15-20 років тому вважались безнадійними. Розвиваються біотехнології, генна інженерія, застосовуються мікроімпланти. Для мешканців Кривого Рогу ці досягнення офтальмології доступні завдяки зусиллям, насамперед, міського центру зору в Криворізькій міській лікарні №4.

 

   Основні причини інвалідності по зору в Україні аналогічні зафіксованим в Європейському регіоні та більшості розвинених країн світу.  Інвалідність по зору є не лише медичною, але й вагомою соціально-економічною проблемою держави. З метою попередження виникнення, розвитку офтальмологічних захворювань і пов'язаної з ними інвалідності значна увага приділяється профілактичній складовій.

 

   У 2013 році Всесвітня асамблея охорони здоров'я схвалила «План дій для забезпечення загального доступу до здоров'я очей на 2014-2019 рр.» покликаний зменшити на 25 % до 2019 року масштабів порушень зору, яким можна запобігти. Він має стати й для України дорожньою картою на шляху подолання хвороби ока та запровадження гарантій профілактики, лікування, реабілітації та набуття динаміки оздоровлення суспільства.

 

   Помітивши погіршення зору, обов’язково пройдіть офтальмологічне обстеження в офтальмологічному кабінеті поліклініки за місцем проживання.