Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги


Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
П'ятниця, 13 жовтня 2017, 10:42
Потреба в паліативній допомозі в Україні задоволена тільки на 15%.

2_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

 

  • щорічно помирає близько 700 тис. чоловік, в тому числі понад 100 тис. — від онкологічних хвороб;
  • функціонує лише сім виїзних служб надання паліативної допомоги на дому для дорослих і дітей;
  • кількість населення, що потребує паліативної допомоги, становить понад 600 тис. пацієнтів щорічно, члени їх сімей також вимагають супроводу і підтримки. Тобто щорічно, більше 1,5 млн осібі;
  • створено всього два центри паліативної допомоги, сім хоспісів та понад 60 самостійних відділень паліативної допомоги, які в сукупності забезпечують доступ до 1500 стаціонарних паліативних ліжок. Тоді, як рекомендована ВООЗ потреба складає — 3500 місць.

 

   В Дніпровській області функціонує 102 хоспісних ліжка (у 2011 році – 45 ліжок), мета яких – надання паліативної допомоги невиліковним хворим, медико-психологічна реабілітація, соціальна і духовна підтримка пацієнтів та членів їх родин. Ліжка хоспісної допомоги знаходяться й у складі лікарень Кривого Рогу.

1_copy_copy

   Стратегія МОЗ, зокрема, передбачає подальший розвиток мережі паліативних установ охорони здоров’я.

    Оцінку реалізації стратегії пропонується проводити, в тому числі, з урахуванням показників кількості відпущених опіоїдів по госпітальним і аптечних відпусках, кількості отриманих опіодів на території адміністративної одиниці, кількості аптек в області / місті, які мають ліцензію на здійснення діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів, а також з урахуванням летальності на лікарняному ліжку та відповідності призначень щодо лікування болю затвердженим клінічним протоколом.