Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Збережи кохану - сходи з нею до мамолога!


Збережи кохану - сходи з нею до мамолога! Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Четвер, 19 жовтня 2017, 13:46

   До Всесвітнього дня боротьби з раком грудей у міському центрі здоров'я відбулася прес-конференція завідуючого мамологічним відділенням Криворізького онкологічного диспансеру Юрія Балути та лікаря-онколога Сергія Кулака.

   p_72246_1_gallerybiggjhtr

   Сергій Кулак повідомив офіційні статистичні дані:

 

  • Рак молочної залози (РМЗ) – на першому місці серед усіх жіночих онкологічних хвороб. На обліку в онкологічних установах перебуває 134,5 тис. жінок з раком грудей.
  • Кожна 7-8 українська жінка має проблеми з молочними залозами.
  • Кожної години від раку грудей в Україні помирає одна жінка. Це означає – щороку 9.000 жінок.
  • До 2020 року рівень захворюваності на рак грудей зросте на 10%.
  • У Кривому Розі щороку РМЗ діагностують приблизно у 300 жінок.
  • На диспансерному обліку з приводу РМЗ у Криворізькому онкологічному диспансері перебуває до 3000 жінок.
  •  На І стадії РМЗ виліковується у 95% жінок, на ІІ - у 80%, ІІІ - у 50%.
  •  В останні роки в місті побільшало жінок, які звертаються за лікуванням на задавнених стадіях РМЗ.

 


   "Дуже важлива діагностика на ранній стадії, коли утворення за розміром менше за 5 міліметрів. Утворення менше за 5 міліметрів жінка виявити самостійно не може. Взагалі діагностувати рак грудей дуже важко. Це скрита хвороба. У молочних залозах відсутні нервові закінчення, які б могли підштовхнути нас до того, що є проблема”, — зазначив Юрій Балута.

   Раз на рік кожна жінка має проходити обстеження у лікаря. До 40 років – це має бути ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія. Попри всі проблеми велике значення має особиста позиція жінки та її свідоме відповідальне ставлення до власного здоров’я. Він закликав чоловіків активно наполягати на регулярному проходженні оглядів жінками та, у разі виявлення захворювання, сприяти їх своєчасному лікуванню.

 

 

   В Україні стартувала нова інформаційна компанія “Чоловіки проти раку грудей”. Мета кампанії – привернути увагу всієї родини до здоров’я жінок і до проблем раку грудей. Медичні працівники закликають чоловіків подбати про своїх найрідніших жінок та сходити з ними до мамолога.

 

 Реформа охорони здоров’я передбачає збільшити доступ до превентивної медицини та направити більше коштів на діагностику - доступ до мамографії. 

 

   Після перехідного періоду медичної реформи, МОЗ планує включити до проекту реімбурсації лікарські препарати, що лікують онкологічні хвороби. Тобто держава повністю або більшу частку препаратів відшкодовуватиме за свій рахунок і тягар лікування онкологічних хвороб стане легшим для українців.

 

 

 

  Довідково:

  Соціально інформаційний проект “Чоловіки проти раку грудей” вже 5 років, як працює в Україні. Через успішних та здорових чоловіків організатори звертаються до сильної половини людства – аби вони дбали про своїх найближчих жінок (бабусь, мам, дружин) та ходили разом з ними на щорічний огляд до мамолога.

 

У попередні роки обличчям проекту були футболісти Національної збірної, відомі телеведучі, Національна поліція та студія “Квартал 95”. Цього року участь беруть відомі танцівники. Проект передбачає розміщення соціальної реклами на телебаченні.

 

   Влад Яма, який цього року став обличчям проекту, зазначив, що інколи чоловік має взяти ініціативу у свої руки та відвести жінку до мамолога, якщо вона боїться піти сама.