Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> У Кривому Розі ВІЛ-послуги тепер доступні на первинному рівні


У Кривому Розі ВІЛ-послуги тепер доступні на первинному рівні Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Вівторок, 21 листопада 2017, 19:16
У Кривому Розі представили результати пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг», який впроваджувався в рамках проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Головна мета цього проекту - забезпечити сталість надання ВІЛ-послуг у Кривому Розі та Криворізькому районі.

   

 

  • Сьогодні в нашому місті понад 10 тис. людей з ВІЛ перебуває на диспансерному обліку в Криворізькому центрі СНІДу та у кабінетах довіри.
  • Антиретровірусну терапію отримуює лише половина пацієнтів через те, що люди не звертаються за нею. 

 


   Зараз мешканці нашого міста та Криворізького району можуть пройти тестування на ВІЛ із застосуванням двох швидких тестів у свого сімейного лікаря. ВІЛ-інфіковані, у свою чергу, можуть отримати послуги замісної підтримувальної терапії та послуги щодо видачі АРВ препаратів також на первинному рівні.

 

   У центрах первинної медико-санітарної допомоги, завдяки пілотному проекту, функціонуватимуть 5 кабінетів інтегрованої медичної допомоги (чотири в місті та один у районі). Їх ремонт та облаштування здійснені спільними зусиллями пілоту, виконавчого комітету Криворізької міської ради та Криворізької районної державної адміністрації. Уже чотири кабінету інтегрованого лікування відкриті в амбулаторіях міста, ще один пункт знаходиться в Криворожському районі. На закупку необхідного обладнання витратили понад 400 тис. грн, а на ремонт і навчання персоналу - 700 тисяч.

 

   Наслідком впровадження пілоту стало розширення доступу до замісної підтримувальної терапії шляхом співфінансування цієї послуги пацієнтом.

 

    Окремим досягненням стала організація процесу закупівлі ВІЛ-послуг через механізм соціального замовлення у Криворізькому районі.

 

      Результати пілоту були презентовані на підсумковій конференції, в якій взяла участь заступник генерального директора «Центру громадського здоров’я МОЗ України» Лариса Гетьман.

 

«Ми розуміємо, що в цілому, якщо нам удасться взяти в таких великих локаціях епідемію під контроль, то впораємся з цією недугою і в Україні. І об'єднана програма ООН щодо ВІЛ-СНІДу, і плани Всеукраїнської організації охорони здоров'я, і ​​в цілому політика держави такі, що ми йдемо на викорення ВІЛ-інфекції », - заявила вона.


     Пілотний проект було втілено в тісній співпраці з Департаментом охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації, управлінням охорони здоров’я Криворізької міської ради, управлінням соціального захисту населення Криворізької районної державної адміністрації. Організацією-виконавцем пілотного проекту була благодійна організація «Благодійне товариство «Мережа» м. Кривий Ріг».

 

   До виконання пілотного проекту були залучені всі центри первинної медико-санітарної допомоги міста та Криворізького району, а також «Дніпропетровський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом», «Дніпропетровський наркологічний диспансер», «Криворізький центр профілактики та боротьби зі СНІДом», «Криворізький психоневрологічний диспансер», «Криворізький шкірно-венерологічний диспансер», «Криворізький протитуберкульозний диспансер № 2», «Криворізька центральна районна лікарня» та комунальне підприємство «Фармація».

 

    Завдяки фаховому підходу до проблеми ВІЛ-інфекції керівників міста та Криворізького району, в стратегічних планах розвитку територій та відповідних комплексних програмах «Здоров’я нації» передбачені подальші кроки протидії епідемії та визначені необхідні видатки з міського та районних бюджетів, в тому числі на закупівлю швидких тестів.

 

   Системний підхід до створення нормативних, організаційних та фінансових умов надали змогу впровадити інноваційні підходи до виявлення ВІЛ-інфекції та надання медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, в тому числі тим, хто потребує замісної підтримувальної терапії.

 

   Довідково:

 

   У Кривому Розі розробляють спеціальну програму з оздоровленню городян. До 2021 року з місцевого бюджета буде витрачено 61 мільйон гривнів. Ці гроші підуть на боротьбу з ВІЛ-інфекцією, туберкульозом і гепатитом.
   Програма «Здоров"я нації» є частиною стратегічного плану розвитку міста до 2025 року. Головна мета - реформування системи надання медичних послуг для людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, а також всебічна підтримка представників груп підвищеної небезпеки щодо цієї хвороби. Зараз 125 криворізьких медиків навчаються працювати з обладнанням для виявлення інфекції.